"A ka lidhje njeriu i bombave të telekomanduara me Bashën e Topallin?"

Publikuar tek: politike, më 12:04 31-03-2016

“Ç'duhet të them unë tani që Flamur Bega ka dalë në foto me Bashën e Xhozefinën? Që këta i kanë vënë bombat?”. Kjo është pyetja-sulm e Taulant Ballës në fjalën e mbajtur para pak minutash nga Kuvendi.

“A ka lidhje Partia Demokratike me të arrestuarit për bombat me telekomandë?!” pyet Balla ndërsa tregon për Flamir Begën, të arrestuarin si përgjegjës për bombat e vëna me telekomandë.

“Personi nëfoto me Lulzim Bashen dhe Jozefina Topallin është Flamur Bega. Tre dite më parë pas një hetimi 6 mujor tre persona ranë në pranga gjatë operacionit të koduar “Porosia”, pasi iu gjetën arsenal armësh dhe lëndë shpërthyese në automjetin ku ata udhëtonin. Në pranga është vënë Flamur Bega, Hilmi Isufaj dhe Shkëlzen Metalla dhe janë sekuestruar 6 mina me celularë, 2 pistoleta, 1 snajper, si dhe material të tjera hetimore”.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0095570087432861
array(1) { ["section"]=> string(73) "a-ka-lidhje-njeriu-i-bombave-te-telekomanduara-me-bashen-e-topallin-36489" }