A kanë besim shqiptarët te Lulzim Basha? Rudina Hajdari spektike: Është ende herët... Krenare për Berishën!

Publikuar tek: politike, më 14:20 20-01-2018 A kanë besim shqiptarët te Lulzim Basha? Rudina Hajdari spektike: Është ende herët... Krenare për Berishën!

Rudina Hajdari, vajza e Azem Hajdarit, tashmë deputete në Kuvendin e Shqipërisë si përfaqësuese e demokratëve, ngjall pak skepticizëm sa i takon liderit të PD, Lulzim Basha.

Në një intervistë për Turjan Hyskën në Oktapod, e pyetur se si ndjehet që është në një sallë me Sali Berishën, Hajdari s'e ka fshehur krenarinë:

“Ndjej një krenari shumë të madhe që jam në një sallë ku ka qenë babai im. Në 27 vitet e fundit Shqipëria ka ecur shumë. Por ka vend për përmirësim dhe ka vend që ne të bëjmë të pamundurën për përparimin e Shqipërisë drejt BE”.

E ndërsa kur është pyetur nëse po u kthehet besimi shqiptarëve te Basha, deputetja e PD ka pohuar se është ende herët për ta thënë.

“Akoma është herët për të thënë një gjë të tillë. Nuk është në mandatin tim për të bërë këtë”.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010123014450073
array(1) { ["section"]=> string(108) "a-kane-besim-shqiptaret-te-lulzim-basha-rudina-hajdari-spektike-eshte-ende-heret-krenare-per-berishen-107274" }