'A mund të ecim në këpucët e Albert Veliut?' Gazetari ia pret shkurt analistit: Më mirë zbathur

Publikuar tek: politike, më 20:41 17-05-2018 'A mund të ecim në këpucët e Albert Veliut?' Gazetari ia pret shkurt analistit: Më mirë zbathur Nga studio Real Story

Çështja e Agron Xhafajt, vëllait të ministrit të brendshëm të përfshirë në trafik droge vazhdon të mbetet ndër temat më të diskutuara politike për momentin.

Në studion e gazetarit Sokol Balla është duke u diskutuar rasti i Agron Xhafajt, dhe dëshmia e Albert Veliut, i njohur si “Bashkëpunëtori X” që Partia Demokratike pretendon se është i njëjti person në audio-përgjimin që Partia Demokratike publikoi.

Mes të ftuarëve është deputeti i Partisë Demokratike Flamur Noka dhe analisti Alfred Lela. Ky i fundit, për sa i përket dëshmisë së Veliut, shprehet se është një dëshmi e pastër dhe që nuk ka ndërhyrje nga PD edhe pse ka pasur mundësi të ndërhyjë.

“PD ka pasur në dorë të hiqte dhe të linte cfarë të donte”- u shpreh Lela por hasi në kundërshtimin e gazetarit Sokol Balla, pasi sipas tij deklarata e Albert Veliut ka diçka të dyshimtë dhe ka mjaft kontradikta.

Në një moment Lela i drejtohet Gazetarit: "A mund të ecim në këpucët e Albert Veliut", ndërsa gazetari ia ka prerë shkurt: "Më mirë të eci zbathur se në ato këpucë", dhe më pas shtoi se ishte thjesht një shaka. 

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Audiopërgjimi i Agron Xhafaj, flet Salianji: Nuk ka diskutim, është autentike…vëllai i ministrit ka ikur si zotëri në Itali pa pranga
Doçi: Pas Fatmirit, do t'i vërsulen Gramozit...Është lojë e rafinuar »
Article Logic
Execution time: 0.011757135391235
array(1) { ["section"]=> string(98) "a-mund-te-ecim-ne-kepucet-e-albert-veliut-gazetari-ia-pret-shkurt-analistit-me-mire-zbathur-121157" }