A mund të shpërndahej parlamenti kur opozita dogji mandatet? Çlirim GJATA zbulon se përse META nuk e mori këtë vendim

Publikuar tek: aktualitet, më 19:10 20-11-2019 A mund të shpërndahej parlamenti kur opozita dogji mandatet? Çlirim GJATA zbulon se përse META nuk e mori këtë vendim Ish-deputeti i PD-së Klevis Balliu (m) dhe këshilltari ligjor i PD-së Çlirim Gjata (d)

Këshilltari ligjor i PD-së dje juristi Çlirim Gjata beson se presidenti Meta nuk e shpërndau parlamentin pas djegies së mandateve të opozitës së bashkuar sepse vendi do të zhytej në kaos.

Në studion e ‘’Faxnews’’, Gjata theksoi se parlamenti është në gjendje të destabilizuar dhe se mund të shpërndahet tashmë në çdo moment.

‘’Po, po jemi. Madje, ka rënë Parlamenti pasi nuk ka 140 emra. Që këtu duhej bërë shpërndarja e tij. Por, Meta nuk e bëri shpërndajen pasi nuk donte ti vinte benzinë zjarrit. Meta po tregohet presidencial, pasi vendi është në krizë të rëndë. E kuptoni çfarë po ndodh këtu? U qëllua në mes të ditës, një prokuror Arjan Ndoji, i cili pak ditë më parë u kërcënua nga Kryeministri. Policia nuk i afrohet ‘kokave’ të mëdha të krimit dhe ky Parlamenti që nuk quhet më Parlament’’, bëri me dije Gjata.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.070076942443848
array(1) { ["section"]=> string(123) "a-mund-te-shperndahej-parlamenti-kur-opozita-dogji-mandatet-clirim-gjata-zbulon-se-perse-meta-nuk-e-mori-kete-vendim-186600" }