A ndërmjetësoi takimin e CEZ me babain kryeministër? Shkëlzen Berisha flet për e-mailin

Publikuar tek: politike, më 23:44 08-02-2018 A ndërmjetësoi takimin e CEZ me babain kryeministër? Shkëlzen Berisha flet për e-mailin

Djali i ish kryeministrit Sali Berisha, Shkëlzeni, mohon të ketë ndërmjetësuar ndodnjë takim mes kompanisë çeke "CEZ" dhe babait të tij, siç pretendohet në një e-mail të publikuar së fundmi në media.

Debati i Shkëlzen Berishës me gazetarin Andi Bushati në Top Channel:

Shkëlzen Berisha: Uën nuk kam asnjë lidhje me ata persona, as familjare, as biznesi as nuk kam udhëtuar me makinën e tyre, as nuk jam përgjuar duke thënë që më kanë dhënë mua miliona. Në atë letër flitet për një takim, jo që ka ndodhur por që do të ndodhë. Megjithatë takimi nuk është kërkuar dhe nuk më ka ndodhur kurrë.

Bushati: Nga e-maili që është publikuar thuhet se ju keni ndërmjetësuar një takim, jo me ju por me babain tuaj.

Shkëlzen Berisha: Jo zoti Bushati, nuk e keni lexuar si duhet.

Bushati: Por fakti që emri juaj përmendet dhe pasi përmendet, babai juaj i pret si kryeministër i Shqipërisë ata, kjo ngjall dyshime.

Shkëlzen Berisha: Ata që fabrikojnë prova nuk do ta bëjnë këtë për zotin Bushati por për ata që duan të godasin. Target jam unë.

Bushati: Babai juaj i ka pritur, tre javë pas e-mailit.

Shkëlzen Berisha: Ky është spekulim, ose fabrikim i e-mailit për interesa politike.

Shkëlzen Berisha: Është krejtsisht normale qe CEZ të takohet me palën shqiptare, por ky takim nuk ka ndodhur përmes meje.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0087990760803223
array(1) { ["section"]=> string(93) "a-ndermjetesoi-takimin-e-cez-me-babain-kryeminister-shkelzen-berisha-flet-per-e-mailin-109653" }