Abuzim me pushtetin dhe ryshfete, 15 vite burg për ish-presidentin

Publikuar tek: bota, më 07:11 06-10-2018 Abuzim me pushtetin dhe ryshfete, 15 vite burg për ish-presidentin

Ish-presidenti i Koresë Jugore, Lee Myung-bak është dënuar për korrupsion me 15 vjet burgim.

Lee e ka marë ndëshkimin gjatë një seance në Seul të premten nën akuzat për ryshfet, përvetësim dhe abuzim me pushtetin.

Ish-presidenti nga ana tjetër ka pretenduar se akuzat e bëra janë të motivuara politikisht. Ai është bërë ish-lideri i katërt jugkorean që është burgosur, duke pasuar burgimin e paraardhësit të tij në muajin prill.

Lee Myung-bak nuk ka qenë prezent gjatë seancës gjyqësore për shkak të siç është thënë shëndetit të dobët.

 

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0096988677978516
array(1) { ["section"]=> string(72) "abuzim-me-pushtetin-dhe-ryshfete-15-vite-burg-per-ish-presidentin-136794" }