Abuzimi me çmimet, Autoriteti i Konkurrencës nis hetimet për tregun me shumicë dhe pakicë të materialeve paramjekësorë FOTO-VENDIMI)

Publikuar tek: kulture-art, më 10:01 19-03-2020 Abuzimi me çmimet, Autoriteti i Konkurrencës nis hetimet për tregun me shumicë dhe pakicë të materialeve paramjekësorë FOTO-VENDIMI) Foto ilustruese

Autoriteti i Konkurencës ka nisur hetimet për për tregun me shumicë dhe pakicë të materialeve paramjekësorë.

Në mbledhjen e djeshme, Autoriteti i Konkurrencës ka shqyrtuar çështjen mbi monitorimin e këtij tregu, ku pas konstatimeve janë vënë re disa shkelje.

Në njoftimin e Autoritetit të Konkurrencës thuhet se është konstatuar se farmacitë kanë mungesë të materialeve që tregtohen me pakicë, ndërsa në farmacitë që i disponijnë këto materiale vihet re një rritje e çmimit.

Hetimi do të bëhet në periudhën kohore 1 janar 2020 - 31 maj 2020.

Në Shqipëri është vënë re një rritje e çmimeve në të gjitha artikujt, pas shpërthimit të koronavirusit.
89971614_875640139549259_732072013052510208_n.jpg90384178_946217059114686_2145111331403988992_n_copy.jpg

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0086898803710938
array(1) { ["section"]=> string(137) "abuzimi-me-cmimet-autoriteti-i-konkurrences-nis-hetimet-per-tregun-me-shumice-dhe-pakice-te-materialeve-paramjekesore-foto-vendimi-199202" }