ABUZIMI ME RRUGËT: Pas ministrave, ja DREJTORI që dëshmon në Prokurori

Publikuar tek: aktualitet, më 11:19 23-02-2018 ABUZIMI ME RRUGËT: Pas ministrave, ja DREJTORI që dëshmon në Prokurori

Drejtori i përgjithshëm, i ARRSH sapo ka mbërritur në Prokurorinë e Krimeve të Rënda, ku do të pyetet mbi abuzimin në rrugën Tiranë-Elbasan. 

Qendro do të tregojë para oficerëve të Prokurorisë gjithëçfarë di lidhur me çështjen e bujshme që prangosi ish-drejtorinPërgjithshëm e Rrugëve Dashamir Xhika, pasardhësin e tij Andi Toma.

Më herët, lidhur me këtë çështje dhanë dëshminë e tyre në Prokurori ish- ministrat Edmond Haxhinasto dhe Sokol Dervishaj

Sipas Prokurorisë, dëmi që i është shkaktuar buxhetit të shtetit me abuzimet në rrugën Tiranë-Elbasan arrin në 37 milion dollarë. Ndërsa sipas një auditi të Ministrisë së Infrastrukturës, dëmi është në 54 milion euro.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Dosja ‘Habilaj’, prokuroria letërporosi të dytë në Itali: Duam ndihmë
Përleshje me sende të forta, babë e bir plagosin rëndë në kokë 37 vjeçarin (DETAJET) »
Article Logic
Execution time: 0.011080026626587
array(1) { ["section"]=> string(75) "abuzimi-me-rruget-pas-ministrave-ja-drejtori-qe-deshmon-ne-prokurori-111189" }