Abuzimi me rrugët, rikthehet në burg Dashamir Xhika

Publikuar tek: barometri, më 07:52 02-09-2018 Abuzimi me rrugët, rikthehet në burg Dashamir Xhika

Rikthehet në burg ish-drejtori i ARRSH-së Dashamir Xhika.

 

Vendimin për ndryshimin e masës së arrestit e ka vendosur Gjykata e Shkallës së Parë.

Prokuroria e Krimeve të Rënda ankimoi vendimin për ta lënë Xhikën në “arrest shtëpie”.

Ish-drejtori i ARRSH-së akuzohet për korrupsion në rrugën e Gjinarit.

Kujtojmë që Dashamir Xhika, së bashku me Andi Tomën, ish-Drejtor i Rrugëve, që u lirua në maj të këtij viti dhe disa zyrtarë të tjerë u arrestuan në datë 2 shkurt për abuzime me fondet e rrugëve.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0071520805358887
array(1) { ["section"]=> string(57) "abuzimi-me-rruget-rikthehet-ne-burg-dashamir-xhika-132911" }