Abuzoi seksualisht me 14-vjeçaren në Pogradec, Gjykata lë në burg me afat Blerim Bizgjonin (VENDIMI)

Publikuar tek: aktualitet, më 14:11 14-09-2020 Abuzoi seksualisht me 14-vjeçaren në Pogradec, Gjykata lë në burg me afat Blerim Bizgjonin (VENDIMI)

Gjykata e Korçës ka vendosur masën “arrest me burg me afat 40-ditor” për 46-vjeçarin Blerim Bizgjoni.

Ky i fundit është i akuzuar se abuzoi seksualisht dhe në mënyrë të vazhdueshme me një 14-vjeçare në qytetin e Pogradecit.

Sipas avokatit të tij, Bizgjoni nuk e ka pranuar akuzën, madje në gjyq ka thënë se e gjitha është sajuaar nga familja e të miturës.

Po si ka ndodhur ngjarja?

Bizgjoni ka qenë komshi me familjen e të miturës dhe i ka kërkur prindërve të saj ta merrte në shtëpi e të kujdesej për të pasi babai i 13-vjeçares kishte probleme të shëndetit mendor e ndërsa nëna ishte e papunë.

Familja jetonte në një varfëri ekstreme dhe e ëma ia ka besuar kujdesin për pak kohë 46-vjeçarit i cili kishte dhe një vajzë, shoqe me të miturën, por në fakt ai ka abuzuar me të.

Burimet bëjnë me dije se ai e mori vajzën që më 30 korrik në shtëpi dhe e abuzoi vazhdimisht për një muaj. Bizgjoni e ka mbajtur me forcë 13-vjeçaren derisa ka qenë vetë vajza ajo që ka shkuar ta denoncojë në polici.
Pas denoncimit, policia ka vënë menjëherë në pranga autorin.

Lexo edhe: Detaje të rënda nga ngjarja në Pogradec, PËRDHUNUESI po përgatitej ta trafikonte të miturën, ajo u ndihmua nga vajza e tij

Lexo edhe: Flet i ati i vajzës së abuzuar seksualisht nga 46-vjeçari në Pogradec: Unë mirë jam, çupa si të dojë, se mbaj me zor…

Lexo edhe: Flet nëna e të miturës së abuzuar nga 46 vjeçari në Pogradec: Të dënohet ai maskara! Vajza u tmerrua, më tha lojta nga mendtë mami...

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Viti i ri shkollor, mjeku Dasho: Fëmijët të rrezikuar nga prindërit të cilët rrinë grumbull pas gardhit të shkollës
Të qeshur dhe duke pirë çaj, Rama publikon FOTON me Erdogan: Mik i çmuar »
Article Logic
Execution time: 0.010881900787354
array(1) { ["section"]=> string(104) "abuzoi-seksualisht-me-13-vjecaren-ne-pogradec-gjykata-le-ne-burg-me-afat-blerim-bizgjonin-vendimi-220351" }