Abuzoi seksualisht me 2 të mitur në dhomat e Kishës, dënohet KARDINALI

Publikuar tek: bota, më 13:31 26-02-2019 Abuzoi seksualisht me 2 të mitur në dhomat e Kishës, dënohet KARDINALI Kardinali George Pell

Kardinali George Pell një nga figurat me të forta të kishës Katolike njëherazi Kardinali i parë në Australi, u dënua për abuzim seksual të dy adoleshentëve ne vitin 1996 në dhomat e Katedrales në Melbourne.

Kardinali 77-vjecar u dënua edhe për 5 tentativa përdhunimi ndaj djemve të rinj nën moshën 16 vjec. Dënimi i tj do deklarohet javën që vjen, por pritet që të jetë Kardinali që merr dënimin më të madh gjatë këtyre viteve.

Papa Francis i cili kishte deklaruar publikisht se Kardinali George Pell ështe i ndershëm dhe s’ka pasur kurrë lidhje me abuzim seksual pritet që të reagojë publikisht. Kisha Katholike është përfshirë nga një seri skandalesh seksuale vitet e fundit, si ajo e Kardinalit John Paul ne 2010 por edhe ajo e Kardinalit Gjerman Rheinhard Max në 2017.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01399302482605
array(1) { ["section"]=> string(76) "abuzoi-seksualisht-me-2-te-mitur-ne-dhomat-e-kishes-denohet-kardinali-154273" }