Abuzoi seksualisht me 80 fëmijë, gjykata merr vendimin për pedofilin nga Zvicra

Publikuar tek: bota, më 09:56 02-03-2018 Abuzoi seksualisht me 80 fëmijë, gjykata merr vendimin për pedofilin nga Zvicra

Gjykata Penale në Gruyerz, Zvicër ka dhënë masën 16 vjet burg për një zvicerian të akuzuar për pedofili. Ky i fundit, për të cilin mediat vendase shkruajnë se është 72 vjeç ka abuzuar me 80 fëmijë tajlandezë.

Dënimi i është dhenë për tregti me qenie njerëzore dhe për veprime seksuale me fëmijët. Po ashtu 72-vjeçari kishte bërë me fëmijët foto pornografike.

Veç dënimet më 16 vjet heqje lirie i dënuar është gjobitur edhe me një shumë të konsiderueshme parash që nuk bëhet e ditur. Po ashtu ai do tu nënshtrohet edhe masave psikoterapeutike 

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012273073196411
array(1) { ["section"]=> string(85) "abuzoi-seksualisht-me-80-femije-gjykata-merr-vendimin-per-pedofilin-nga-zvicra-111971" }