Acari mbërthen Shqipërinë, OSHEE publikon fotot e rralla: Ky fenomen nuk ndodhte prej 30 vitesh

Publikuar tek: aktualitet, më 17:54 13-01-2021 Acari mbërthen Shqipërinë, OSHEE publikon fotot e rralla: Ky fenomen nuk ndodhte prej 30 vitesh

Një fenomen i pazakontë ka ndodhur në rrjetin elektrik në Pukë.

Përmes një njoftimi në rrjetet sociale, OSHEE ka publikuar disa foto ku duken shtyllat e tensionit të cilat janë mbërthyer nga akulli.

Sipas OSHEE-së, ky është një fenomen që nuk ndodhte prej 30 vitesh.

"Pasojat e motit mbi rrjetin elektrik në Pukë, fenomen që nuk ndodhte prej 30 vitesh",- shkruhet në postim.

Prej ditësh vendi jonë po përballet me reshje të dendura shiu që kanë shkaktuar edhe përmbytje në disa qarqe.

Siç është paralajmëruar sot dhe në ditët në vijim temperaturat do të jenë nën 0, duke sjellë kështu edhe probleme në furnizimin me energji elektrike.

Akulli shkakton jo pak probleme në shtyllat e shpërndarjes së energjisë.

foto_1.jpg

foto_2.jpg

foto_3_copy.jpg

foto_4.jpg

foto_5.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « SHIFRAT/ Rritet ndjeshëm numri i rasteve të reja në 24 orët e fundit, 4 pacientë humbin betejën me koronavirusin
Sherri në Elbasan që përfundoi me flakë dhe kërcënim jete, zbulohet kush është personi që tentoi të digjte fqinjin (EMRI) »
Article Logic
Execution time: 0.011065006256104
array(1) { ["section"]=> string(100) "acari-mberthen-shqiperine-oshee-publikon-fotot-e-rralla-ky-fenomen-nuk-ndodhte-prej-30-vitesh-234855" }