Aderimi në partinë e re, a ka lidhje Sorosi me Nismën Thurje? Përgjigjet Rudina Hajdari

Publikuar tek: politike, më 11:09 22-09-2020 Aderimi në partinë e re, a ka lidhje Sorosi me Nismën Thurje? Përgjigjet Rudina Hajdari Deputetja Rudina Hajdari

Pak ditë më parë deputetja Rudina Hajdari lajmëroi aderimin te Nisma Thurje, një lëvizje politike e shndërruar në Parti.

Por, a ka lidhje Nisma Thurje me Sorosin? Sipas deputetes ky është një konspiracion që ajo se ka kuptuar asnjëherë sepse as ajo dhe as ata që punojnë te Nisma Thurje nuk kanë asnjë lidhje me Sorosin.

“Nuk e kam kuptuar asnjëherë këtë konspiracion. Nuk kam asnjë lidhje jo vetëm unë, por edhe djemtë dhe vajzat që punojmë bashkë. Ne jemi duke ngritur financat tona, jemi duke krijuar platformat ku njerëzit mund të kontribuojnë”, u shpreh Hajdari në A2.

Më tej, Hajdari thekson se Nisma Thurje synon grupmoshën 18 deri në 40 vjeç, të cilët janë ata që qëndrojnë më larg politikës.

“Ne nuk synojmë militantët, të cilët partia i ka bërë të verbër dhe i ka përçarë. Ne synojmë atë elektorat, i cili së pari ka të bëjë me moshën 18-40 vjeç, pasi kjo grupmoshë voton më pak në Shqipëri. Nëse ne arrijmë të motivojmë këtë fashë të shoqërisë atëherë do t’ia dalim mbanë”.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013330936431885
array(1) { ["section"]=> string(92) "aderimi-ne-partine-e-re-a-ka-lidhje-sorosi-me-nismen-thurje-pergjigjet-rudina-hajdari-221218" }