Administrata Trump merr vendimin e papritur

Publikuar tek: bota, më 21:37 16-02-2017 Administrata Trump merr vendimin e papritur

Administrata e Presidentit Donald Trump ka thënë se do të rishikojë vendimin për ndalimin e udhëtimeve drejt SHBA-ve nga 7 vende myslimane.

Administrata tha se nuk dëshiron që një panel i madh i apelit të rishikojë vendimin, dhe në vend të kësaj ata do ta rishqyrtojnë vetë vendimin.

Ndalimi i hyrjes në SHBA për 7 shtetet me shumicë myslimane që preku edhe personat me Green Card apo dyshtetësi, do të zëvendësohet ditën e enjte nga një urdhër tjetër.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013540983200073
array(1) { ["section"]=> string(49) "administrata-trump-merr-vendimin-e-papritur-68963" }