Administratori i OSHEE flet për keqfaturimin: Ankesat zënë 0.3% të totalit të faturave në 2016

Publikuar tek: ekonomi, më 14:27 01-02-2017 Administratori i OSHEE flet për keqfaturimin: Ankesat zënë 0.3% të totalit të faturave në 2016

Administratori i OSHEE, Adrian Çela ishte sot në Shkodër, ku iu përgjigj interesimit të medias në lidhje me ecurinë e shërbimit ndaj klientit, arkëtimet që janë rritur me mbi 4 miliarde lekë, humbjet e reduktuara nga 65 në 43%, si dhe nivelin e investimeve, te cilat kanë arritur mbi 17 milionë USD.

Sipas Çelës debate për keqfaturim tregon se zë një peshë prej 0.3% nga total ii faturave në 201-ën.

 "Sa i takon debatit për keqfaturimin, shifrat tregojnë se ankesa zë një peshë prej 0.3% ndaj totalit te faturave të lëshuara për 2016-n, kurse në janar 2017 nuk zë më tepër se 0.5%", tha administratori për mediat.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.028462886810303
array(1) { ["section"]=> string(98) "administratori-i-oshee-flet-per-keqfaturimin-ankesat-zene-0-3-te-totalit-te-faturave-ne-2016-67353" }