Admirali britanik: Po afron lufta, duhet të jemi gati

Publikuar tek: bota, më 12:38 21-08-2016 Admirali britanik: Po afron lufta, duhet të jemi gati Skenë nga filmi \"London has fallen\"

Google

Admirali britanik Lord West ka paralajmëruar se bota mund të përballet shumë shpejt me konflikte të armatosura në shkallë të gjerë.

Ai ka thënë gjatë një interviste për “Daily Star” se bota sot është më kaotike dhe më e rrezikshme se çdo herë gjatë karrierës së tij në marinë.

Ushtaraku i lartë drejtoi gishtin nga Rusia, Kina dhe Lindja e Mesme si vendet që kanë më shumë gjasa të shpërthejnë në luftë, duke shtuar se Britania e Madhe nuk është e përgatitur dhe do të duhet të shtojë më shumë investimet për mbrojtjen.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shkon në 50 numri i viktimave në një dasëm në Turqi, sulmi dyshohet nga ISIS
Një gabim i mamasë në “Facebook”, mori jetën e së bijës »
Article Logic
Execution time: 0.013880014419556
array(1) { ["section"]=> string(57) "admirali-britanik-po-afron-lufta-duhet-te-jemi-gati-50410" }