Adoleshenti që punonte në “Call Center” tani është milioner, ja si ia arriti (Foto)

Publikuar tek: bota, më 14:33 16-08-2016 Adoleshenti që punonte në “Call Center” tani është milioner, ja si ia arriti (Foto)

Një adoleshent po bën jetën që ëndërron thuajse çdo bashkëmoshatar i tij, falë vullnetit dhe përkushtimit.

Kur Robert Mfune mbushi 16 vjeç, ai punonte me dy turne në McDonalds duke shërbyer ushqim. Por gjatë gjimnazit arriti të siguronte një punë si operator në “Call Center” për tregëti online.

Puna e tij me kohë të pjesshme në Call Center ishte “Binary Trade”, tregëti të lidhura me tregjet e normës së interesit në bursën amerikane. Por shumë shpejt ai arriti të kuptojë sekretet e punës.

“Isha gjithmonë i informuar”, tregon ai, për "The Sun", “Dëgjoja me vëmendje çdo diskutim mes pronarëve të mi”.

Scredfesdfsdfdshot_1.jpg

Me të mbaruar gjimnazin ai arriti të hapë një llogari me emrin e tij te Binary Trade.

“Njoha një djalë që dinte se çfarë bënte. Ai më ndihmoi të hapja llogari me emrin tim. Të gjitha lekët e rrogës së McDonalds i futa aty”, tregon ai duke shtuar se shpesh herë edhe humbiste shuma të mëdha parash, çka është karakteristikë e skemave Binary Trade apo të quajtura ndryshe “Gjithçka ose asgjë”.

Screedf3434434wsdshot_1.jpg

Në moshën 19 vjeç ai kishte fituar aq shumë para sa që bleu një prej makinave më të shtrenjta në treg “Bentley”, një shtëpi luksoze dhe nuk harroi të ndihmojë jo vetëm familjen e tij por edhe të afërm e miq. /Newsbomb.al/

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Joe Biden mbërrin në Serbi, Vuçiç e pret me bukë, kripë e kostume popullore
Dy burgime të përjetshme në Turqi për Fethullah Gülen »
Article Logic
Execution time: 0.010483980178833
array(1) { ["section"]=> string(84) "adoleshenti-qe-punonte-ne-call-center-tani-eshte-milioner-ja-si-ia-arriti-foto-49907" }