Adoleshentit ia heqin një testikul pasi iu përdrodh në gjumë

Publikuar tek: bota, më 22:22 12-04-2017 Adoleshentit ia heqin një testikul pasi iu përdrodh në gjumë

Një djaë i vogël i është nënshtruar operacionit për heqjen e një testikuli pasi iu përdrodh gjatë natës duke marrë ngjyrë të zezë dhe mavi.

Ngjarja e rrallë ka ndodhur në Kinë, ku djali vetëm 11 vjeç 'Liang Liang', nisi të ecte shtrembër dhe më pas u ankua për dhimbje të forta.

Prindërit e dërguan menjëherë në spital por mjekët në provincën Zhejiang thanë se ishte shumë vonë, testikuli kishte vdekur dhe duhej të hiqej.

Ata zbuluan se kordoni spermatik që mban varur testikulin në skrotum ishte përdredhur 540 gradë duke ndërprerë furnizimin me gjak.

E njohur si “rotullim testikular”, ajo mund të ndodhë gjatë dëmtimit nga ushtrime fizike intensive apo edhe gjatë gjumit.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Trump ndryshon mendim: NATO nuk është e vjetëruar
Trump: Assad është kafshë, Rusia e mbështet »
Article Logic
Execution time: 0.013046026229858
array(1) { ["section"]=> string(66) "adoleshentit-ia-heqin-nje-testikul-pasi-iu-perdrodh-ne-gjume-74990" }