‘Adriatik Llalla pa shkollë të mesme. Kanë shkuar ta verifikojnë dhe...’ deklarata e fortë

Publikuar tek: aktualitet, më 19:03 12-01-2018 ‘Adriatik Llalla pa shkollë të mesme. Kanë shkuar ta verifikojnë dhe...’ deklarata e fortë

“Prokuroria e Përgjithshme mund të jetë drejtuar nga një kryeprokuror pa shkollë të mesme”, kjo është deklarata e fortë që ka bërë gazetari Artan Hoxha, i cili tha se ka informacion se verifikimet po vijojnë.

Sipas Hoxhës, në shkollën e mesme ku ka përfunuar ish kryeprokurori Adriatik Llalla, ekziston numri i tij i amzës, por jo lista e notave.

"Një nga detajet që është duke hulumtuar komisionet e vettingut, është fakti që Shqipëria ka pasur një prokuror që ia dimë shkollën e lartë po nuk e dimë ku e ka bërë shkolën e mesme. Në shkollë rezulton numri i amzës, por nuk gjenden regjistrat mësimorë. Vendi i dytë u gjendet ëhstë fakulteti i shkollës së lartë, në sekretari kanë shkuar dhe nuk e kanë gjetur dosjen. Dyshohet që Shqipëria ka pasur për 5 vjet një kryeprokuror që nuk ka bërë shkollën e mesme”, tha Hoxha në emisionin “Java”.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Deputeti i LSI publikon videon flagrante: Ja prova me zë e figurë që kryeministri urren integrimin në BE
Gjimnazistët e Tiranës bashkohen në ndihmë të Emiliano Kabës, i riu vuan nga sëmundja e rëndë »
Article Logic
Execution time: 0.010795831680298
array(1) { ["section"]=> string(91) "adriatik-llalla-pa-shkolle-te-mesme-kane-shkuar-ta-verifikojne-dhe-deklarata-e-forte-106362" }