Aeroplanët luftarakë amerikanë hedhin fletëpalosje mbi “kryeqytetin” e ISIS në Siri

Publikuar tek: bota, më 08:16 29-03-2015 Aeroplanët luftarakë amerikanë hedhin fletëpalosje mbi “kryeqytetin” e ISIS në Siri

Më 26 mars, avionët luftarakë të amerikës F-15E Strike Eagle, kanë kryer një mision të pazakontë në rajonin e Gjirit, ku kanë hedhur mbi 60 mijë fletëpalosje në Raqqa, fortesa e ISIS në Siri.

Fletëpalosjet përmbajnë disa vizatime ku duken 7 burra të rreshtuar përpara një mulliri mishi, të emëruar “Daesh”, akronim arab i ISIS, të cilën anëtarët e grupit xhihadist e marrin si ofendim.

Qëllimi i fletëpalosjeve është në vazhdimësi të luftës psikologjike kundër ISIS, për dekurajimin e personave që duan të bashkohen me xhihadistët e mesazhi i fletëpalosjeve është i qartë, ata që rekrutohen nga ISIS, do ta gjejnë veten në një mulli mishi figurative, e mund të kthehen shumë shpejt në viktimat e ardhshme të ISIS.

 

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012076854705811
array(1) { ["section"]=> string(86) "aeroplanet-luftarake-amerikane-hedhin-fletepalosje-mbi-kryeqytetin-e-isis-ne-siri-7238" }