Aeroplani bie në xhungël të Indisë, 23 persona të vdekur

Publikuar tek: bota, më 09:44 24-02-2016 Aeroplani bie në xhungël të Indisë, 23 persona të vdekur

Një aeroplan i vogël, i cili ishte zhdukur gjatë udhëtimit nga Pokhara në Jomsom të Nepal-it në Indi, është gjetur pak më vonë i copëtuar në xhungël. 23 pasagjerët që ndodheshin në aeroplanë kanë humbur jetën.

Aeroplani ka pasur 23 paragjerë brenda, midis tyre edhe 2 shtetas të huaj, ndësra është gjetur nga dy helikopterët që ishin nisur menjëherë pas zhdukjes të aeroplanit, raporton guardian.

Mësohet se nga 23 personat që ndodheshin në aeroplan, 18 kanë qenë paragjerë, ndërsa 3 të tjerët kanë qenë punonjës të agjensisë “Tara Air”. Autoritetet kanë nisur hetimet për zbardhjen dhe shkaqet e aksidentit. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Cila është puna 240 mijë euro në vit dhe 3 muaj pushime që askush nuk e do?
Gjen një gjarpër të madh në shtëpinë e tij, e prek por shikoni momentin tmerrues (Video) »
Article Logic
Execution time: 0.011147975921631
array(1) { ["section"]=> string(61) "aeroplani-bie-ne-xhungel-te-indise-23-persona-te-vdekur-33393" }