Aeroplani përplaset me pistën, të paktën 16 të vdekur dhe mbi 150 të plagosur në Indi

Publikuar tek: bota, më 20:42 07-08-2020 Aeroplani përplaset me pistën, të paktën 16 të vdekur dhe mbi 150 të plagosur në Indi Aeroplani i aksidentuar

Një aeroplan pasagjerësh i Air India Express është përplasur me pistën mbrëmjen e sotme në Indi.

Autoritetet lokale thonë se të paktën 16 persona kanë humbur jetën nga përplasja e fortë që shkaktoi ndarjen më dysh të aeroplanit Boeing 737, i nisur nga Dubai.

123 pasagjerë kanë mbetur të plagosur, ndërsa 51 të tjerë kanë shpëtuar mrekullish pa lëndime.

Pjesa më e madhe e pasagjerëve janë punonjës indianë që ktheheshin nga Dubai, ndërsa në bord ishin edhe 10 foshnje.

Shkaqet e aksidentit të rëndë nuk dihen ende.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010148048400879
array(1) { ["section"]=> string(91) "aeroplani-perplaset-me-pisten-te-pakten-16-te-vdekur-dhe-mbi-150-te-plagosur-ne-indi-216434" }