Aeroplani përplaset në autostradë, humbin jetën 5 persona

Publikuar tek: bota, më 08:04 03-06-2015 Aeroplani përplaset në autostradë, humbin jetën 5 persona

Pesë persona kanë humbur jetën për shkak të rrëzimit të një aeroplani. Aroplani me pesë veta në bord është përpalsuar në një autostradë në Meksikë. Aeroplani  është përplasur në anë të rrugës në një  nga autostradat me tafik të rënduar ndërmjet Mexico City-t dhe Queretaro-s.

Sipas autoriteteve vendase, shkak  i përplasjes së avionit mund të ketë qenë ulja emergjente pas një avarie. Megjithatë ende mbeten të paqarta shkaqet e këtij aksidenti ajror.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012699127197266
array(1) { ["section"]=> string(62) "aeroplani-perplaset-ne-autostrade-humbin-jeten-5-persona-12536" }