Aeroporti i Vlorës, komentuesit sulmojnë kryeministrin, Rama: Mos fol përqart të keqen vëllai (REPLIKAT)

Publikuar tek: fcb-bomb, më 12:40 17-01-2018 Aeroporti i Vlorës, komentuesit sulmojnë kryeministrin, Rama: Mos fol përqart të keqen vëllai (REPLIKAT)

Pas lajmit të bërë për ndërtimin e aeroportit të Vlorës kanë vërshuar një lumë komentesh mes ndjekësve dhe kryeministrit Rama në Facebook.

Ndërsa një komentues i kujton Ramës se po bën investime vetëm në jug dhe sipas tij veriu është lënë në harresë. Sakaq, kryeministri i kthehet se kjo nuk është e vërtetë, pasi Vlora është e gjithë Shqipërisë.

Pjesë nga replikat:

Komentuesi: Aeroporti i Kukësit ka 20 vite gati vetem për ti vëë çelsin dhe ti se hap? Se kuptoj se si ka mundësi që merresh me aeroporte të reja kur s’hap këto që ke gati. Zoti Kryeminister Aeroporte ka por duhen Profesionist

Rama: Dorart, kur njeriu flet për gjëra që nuk i di e as i kupton bëhet qesharak! Mos bre burrë kështu.

Komentuesi: Më bëhet qefi ëe punoni në jugun e Shqiperisë. Autostrada në jug aeroporti në jug pushime në jug deputet në jug lungo mare në jug. Po ne veri? Apo si gjithmonë vetem pordh

Rama: Vlora është e Shqiperisë dhe e te gjithë shqiptareve o adash! Shqiperia eshte shume e vogel per t’u ndarë jug e veri, keshtu qe mos fol perqart te keqen vellai.

 

 ramaaaa.png

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.030652046203613
array(1) { ["section"]=> string(106) "aeroporti-i-vlores-komentuesit-sulmojne-kryeministrin-rama-mos-fol-perqart-te-keqen-vellai-replikat-106879" }