AEROPORTI I VLORËS: Surprizon deputeti i ri i PD, pas debatit bashkon VOTËN ME PS

Publikuar tek: politike, më 13:48 30-01-2018 AEROPORTI I VLORËS: Surprizon deputeti i ri i PD, pas debatit bashkon VOTËN ME PS

Komisioni i Ekonomisë miraton projektligjin për ndërtimin e aeroportit të Vlorës. Në mbledhjen e Komisionit ditën e sotme ishin të pranishëm edhe ministrat Damian Gjiknuri dhe Arben Ahmetaj.

Ndërsa gjatë votimit nuk morën pjesë anëtarët e LSI, ajo që ka surprizuar ishte vota pro e deputetit të PD, Agron Shehaj. 

Pavarësisht debateve dhe kundështive deputeti demokrat ka vendosur të bashkojë votat me socilalistët sa i përket ndërtimit të aeroportit të Vlorës. 

Lexo edhe debatin: 

http://www.newsbomb.al/shehaj-perplaset-me-bracen-ne-komision-s-pyet-per-opozite-o-zot-i-madh-o-perendi-c-ke-mbledh-debati-108472

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011368036270142
array(1) { ["section"]=> string(86) "aeroporti-i-vlores-surprizon-deputeti-i-ri-i-pd-pas-debatit-bashkon-voten-me-ps-108480" }