Afër mesnatës, Edi Rama këndon xhamadanin vija vija për një arsye të madhe (Ngjarja emocionuese)

Publikuar tek: fcb-bomb, më 23:58 02-12-2019 Afër mesnatës, Edi Rama këndon xhamadanin vija vija për një arsye të madhe (Ngjarja emocionuese)

Kryeminstri Rama ka publikuar pak minuta më parë foton e dy bebeve të porsalindura, njëra në Kosovë dhe tjetra në Shëipëri.

Të dyja këto foshnja kanë ardhur në jetë në familjet e prekura nga tërmeti i 26 nëntorit. Teksa ju uron jetë të gjatë, Rama këndon këngën e njohur “Xhamadani vija vija”.

“KA NJE KOHË PËR TË VDEKUR DHE KA NJË KOHË PËR TË LINDUR.

Dy bebe tërmeti lindin në Kosovë dhe Shqipëri si kokrra e mollës. Edhe 100 dhe shëndet e lumturi bashkë me prindërit e me gjyshërit e me kë t’u dojë zemra e vogël, që u bëftë sa më e madhe.

Xhamadani vija-vija është Kosova është Shqipëria/Rreh si zemër çiftelia sa e madhe është Shqipëria”, shkruan Rama, teksa poston dhe foton e dy foshnjave të ardhura në jetë sot.

Screenshot_9.jpg
79024434_10157214335451523_6321334519815208960_n.jpg

74217849_10157214335441523_6096765158242123776_n.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0075230598449707
array(1) { ["section"]=> string(100) "afer-mesnates-edi-rama-kendon-xhamadanin-vija-vija-per-nje-arsye-te-madhe-ngjarja-emocionuese-188180" }