Afera e CEZ ish ministri Genc Rli thirret për të dëshmuar në prokurori

Publikuar tek: barometri, më 08:24 07-02-2018 Afera e CEZ ish ministri Genc Rli thirret për të dëshmuar në prokurori

Ish ministri i Ekonomisë dhe Bujqësisë gjatë qeverisjes Berisha, Genc Ruli është thirrur për të dëshmuar në Prokurori për aferën e CEZ-it.

Mësohet se Ruli do të pyetet si person që ka dijeni për privatizimin e CEZ-it.

Më herët prokuroria ka marrë në pyetje djalin e ish kryeministrit Sali Berisha, Shkëlzen Berishën, si dhe ka dërguar letërporosi në Francë, ku është i regjistruar me banim shtetasi Nuel Kalaj.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.019204139709473
array(1) { ["section"]=> string(77) "afera-e-cez-ish-ministri-genc-rli-thirret-per-te-deshmuar-ne-prokurori-109400" }