Afera e diplomatit serb me spiunin rus, Vuçiç mbledh me urgjencë Këshillin e Sigurisë Kombëtare

Publikuar tek: rajon, më 19:15 20-11-2019 Afera e diplomatit serb me spiunin rus, Vuçiç mbledh me urgjencë Këshillin e Sigurisë Kombëtare Presidenti I Serbisë Aleksandër Vuçiç

Presidenti I Serbisë Aleksandër Vuçiç, ka thirrur një mbledhje urgjente të Këshillit të Sigurisë Kombëtare pas zbulimit të një afere korruptive mes një zyrtari të lartë serb dhe një spiuni rus, I identifikuar si Georgy Kleban.

Vuçiç do të mbledhë nesër në orën 18:00 Këshillin e Sigurisë Kombëtare, menjëherë sapo Agjencia e Sigurisë dhe Informacionit e Serbisë konfirmoi autenticitetin e video-skandalit ku një zyrtarë I lartë serb merr një shumë të madhe parash nga oficeri I inteligjencës ruse Kleban.

Mediat në vend kanë publikuar videon ku shihet momenti teksa diplomati I lartë rus merr një shumë të madhe parash nga oficeri I inteligjencës ruse, por ende nuk dihet arsyeja e kësaj afere.

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.024243116378784
array(1) { ["section"]=> string(101) "afera-e-diplomatit-serb-me-spiunin-rus-vucic-mbledh-me-urgjence-keshillin-e-sigurise-kombetare-186601" }