Afganistan/ Shpërthen makina-bombë në hyrje të bazës ushtarake amerikane, disa të plagosur

Publikuar tek: bota, më 08:41 11-12-2019 Afganistan/ Shpërthen makina-bombë në hyrje të bazës ushtarake amerikane, disa të plagosur Foto ilustruese

Një makinë bombë ka shpërthyer rreth orës 6:00 të mëngjesit të sotëm, pranë bazës kryesore ushtarake amerikane në Afganistan, në provincën veriore të Parvanit.

Sipas mediave të huaja, nga sulmi kanë mbetur të plagosur 5 persona.

Ngjarja u shënua disa ditë pas pas rifillimit të bisedimeve të paqes midis Uashingtonit dhe Talibanëve.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Hetimet për shkarkimin e Trump, Shtëpia e Bardhë: Akuzat e demokratëve e forcojnë presidentin
Kryebashkiakja franceze jep urdhërin e pazakontë: Banorët e kanë të ndaluar të vdesin në ditë festash »
Article Logic
Execution time: 0.011467933654785
array(1) { ["section"]=> string(95) "afganistan-shperthen-makina-bombe-ne-hyrje-te-bazes-ushtarake-amerikane-disa-te-plagosur-189049" }