Afro 7 milionë të prekur dhe mbi 400 mijë viktima, këto janë shifrat e fundit të Covid-19 në të gjithë botën

Publikuar tek: bota, më 20:54 06-06-2020 Afro 7 milionë të prekur dhe mbi 400 mijë viktima, këto janë shifrat e fundit të Covid-19 në të gjithë botën

Numri i viktimave në të gjithë botën përsa i përket koronavirusit sapo i ka kaluar 400 mijë, konkretisht 400.143. Ndërkaq janë 6.920.919 të infektuar që nga momenti i parë i shpërthimit të pandemisë, ndërsa numërohen 3.388.291 të shëruar në të gjithë botën.

Vendi më problematik është SHBA-ja me gati dy milionë të infektuar dhe mbi 111 mijë viktima, ndjekur nga Brazili dhe Rusia.

plote.JPG

Për më shumë shihni shifrat e renditura në tabelën e mëposhtme, publikuar nga faqja zyrtare worldmeters:

15.JPG

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0098068714141846
array(1) { ["section"]=> string(114) "afro-7-milione-te-prekur-dhe-mbi-400-mije-viktima-keto-jane-shifrat-e-fundit-te-covid-19-ne-te-gjithe-boten-209323" }