Agimi, njeriu për të cilin në 6 vite korçarët s’mësuan asgjë tjetër veç emrit dhe që sot u gjet i vdekur

Publikuar tek: aktualitet, më 14:42 16-01-2017 Agimi, njeriu për të cilin në 6 vite korçarët s’mësuan asgjë tjetër veç emrit dhe që sot u gjet i vdekur

Një person i pajetë është gjetur para pak mintash në lagjen nr 7 në Korçë, përballë Pallatit të Kulturës. Dyshohet se shkak për vdekjen e tij është bërë i ftohti. Sipas  burimeve, viktima është ende i paidentifikuar, rreth 55 vjeç.

E vetmja gjë që dinë korçarët për viktimën është emri i tij, Agim.

Sipas qytetarëve dhe dëshmive të tyre, 55 vjeçari prej 6 vitesh jetonte në qytetin e Korçës por kurrë nuk i kishte thënë asgjë askujt për mbiemrin e tij, origjinën nga vinte apo pse kishte zgjedhur të jetonte në Korçë.

Dëshmitarët thonë se pronari i ish-hotel Krimeja i kishte lëshuar prej 6 vitesh dhomën që dikur kishte shërbyer si recepsion hoteli. 

55 vjeçari të ardhurat i siguronte nga mbledhja e kanaceve ndërsa sot, pronari i ish-hotelit kur ka shkuar për të parë rubinetat e ujit, i ka rënë derës së hotelit, ka thirrur emrin e Agimit por askush s’i është përgjigjur. Pasi ka shpërthyer derën, e ka parë 55 vjeçarin të mbështjellë me batanije por pajetë.

Dyshohet se vdekja e tij ka ardhur si pasoje e të ftohtit. Dy persona kanë humbur jetën deri tani në Korçë nga i ftohti.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Gjendet i vdekur në rrugë një burrë: Këto janë informacionet e para
Drejtoria e policisë Fier bën bilancin vjetor të 2016-ës: Rritje e zbulueshmërise me 3.6 % krahasuar me vitin e kaluar »
Article Logic
Execution time: 0.011307001113892
array(1) { ["section"]=> string(109) "agimi-njeriu-per-te-cilin-ne-6-vite-korcaret-s-mesuan-asgje-tjeter-vec-emrit-dhe-qe-sot-u-gjet-i-vdekur-65673" }