Agjencitë amerikane të zbulimit: Peniani nuk ka gjasa të heqë dorë nga programi bërthamor

Publikuar tek: bota, më 00:50 30-01-2019 Agjencitë amerikane të zbulimit: Peniani nuk ka gjasa të heqë dorë nga programi bërthamor

Në një vlerësim që hedh dyshime rreth synimit të presidentit Donald Trump për një Kore Veriu pa armë bërthamore, agjencitë amerikane të zbulimit njoftuan të martën Kongresin se Peniani nuk ka gjasa të heqë dorë tërësisht nga porgrami bërthamor.

Në dëshminë përpara komisionit të Senatit për Zbulimin, drejtori i Zbulimit Kombëtar Dan Coats, vuri në dukje se udhëheqësi i Koresë së Veriut Kim Jong Un ka shprehur mbështetje për çlirimin e gadishullit nga armët bërthamore dhe nuk ka testuar kohët e fundit raketa me aftësi bërthamore apo nuk ka kryer prova bërthamore.

'Pavarësisht kësaj vlerësojmë se aktualisht Koreja e Veriut po kërkon të ruajë aftësitë e saj të armëve të shkatërrimit në masë dhe nuk ka gjasa të heqë dorë tërësisht nga armët bërthamore dhe aftësitë e saj prodhuese, sepse në fund të fundit udhëheqësit e saj i konsiderojnë armët bërthamore si kritike për mbijetesën e regjimit', tha zoti Coats gjatë një deklaratë përpara komisionit.


 

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011600017547607
array(1) { ["section"]=> string(95) "agjencite-amerikane-te-zbulimit-peniani-nuk-ka-gjasa-te-heqe-dore-nga-programi-berthamor-150845" }