Agjëron muajin e Ramazanit, mbrojtësi i Ajaxit ha në fushë

Publikuar tek: sport, më 07:12 09-05-2019 Agjëron muajin e Ramazanit, mbrojtësi i Ajaxit ha në fushë

Futbollistët e Ajaxit, Nusair Mazraui dhe Hakim Zieh, i përkasin besimit mysliman dhe si rrjedhojë kanë filluar edhe të agjërojnë në muajin e Ramazanit.

Edhe mbrëmjen e djeshme, ata ishin duke agjëruar, ndërsa pritën minutën e 21-të të ndeshjes, kur kishte ardhur edhe ora që mund të konsumonin ushqim.

Ndërkohë, kamerat fiksuan Mazrauin në një moment të lojës, që po konsumonte diçka për të marrë më shumë energji, teka gjatë gjithë ditës ai nuk kishte konsumuar asgjë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0068149566650391
array(1) { ["section"]=> string(64) "agjeron-muajin-e-ramazanit-mbrojtesi-i-ajaxit-ha-ne-fushe-163525" }