Agolli: Në Shqipëri ka pesë stinë, ajo e Politikës nuk lëviz për 12 muaj

Publikuar tek: kulture-art, më 18:16 22-02-2017 Agolli: Në Shqipëri ka pesë stinë, ajo e Politikës nuk lëviz për 12 muaj

Dritëro Agolli, ndonëse fatkeqësisht ndërroi jetë ditë më parë, ai la gjurmë të mëdha pas.

E bija e tij, Elona Agolli publikon shpeshherë shkrime të të atit dhe sot ka ndarë një shprehje ku Agolli "thumbon" politikën në vendin tonë. 

Statusi i Elona Agollit: 

Dritëroi thotë: ‘Në Shqipëri ka pesë stinë: Pranvera, Vera, Vjeshta, Dimri dhe Politika. Ndërsa katër të parat qëndrojnë nga tre muaj secila , stina e Politikës nuk lëviz për 12 muaj’".

 

 elona.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.028606176376343
array(1) { ["section"]=> string(76) "agolli-ne-shqiperi-ka-pese-stine-ajo-e-politikes-nuk-leviz-per-12-muaj-69605" }