Agon Channel: Ajola Xoxa, emri që u fsheh nga Prokuroria

Publikuar tek: aktualitet, më 21:06 11-06-2015 Agon Channel: Ajola Xoxa, emri që u fsheh nga Prokuroria

Bashkëshortja e kandidatit të PS-së në Tiranë,  Ajola Xoxa, sipas dokumentave të publikuara sot nga emisioni “Ça thu”, ka qenë avokate e e firmës “Energi” që ka bërë gjyqin kundër një kompanie tjetër të Becchettit “KGE”, ku kompania e parë, në bazë të dokumentave fallco i ka fituar të dytës në mënyrë fiktive 48 milionë euro.

Sipas burimeve të prokurorisë këtu qëndron zanafilla e pastrimit të parave nga Francesco Becchetti. Sipas saj, në vitin 2009, dy kompani të Becchettit, “KGE” dhe” Energji”, kanë sajuar mes tyre një konflikt, për zgjidhjen e të cilit i janë drejtuar Gjykatës së Arbitrazhit në Tiranë. Të dyja shoqëritë kanë dorëzuar dokumente të rreme në gjykatë, në të cilat pretendohej se shoqëria Energji kishte kryer punime për favor të shoqërisë KGE, por nuk ishte paguar.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Lambrenedetto XVI, italiani vazhdon me promovimin e Shqipërisë: Perla e turizmit Europian
Aksident në aksin rrugor Lezhë-Laç, plagosen 4 persona, dy në gjendje të rëndë »
Article Logic
Execution time: 0.011334896087646
array(1) { ["section"]=> string(60) "agon-channel-ajola-xoxa-emri-qe-u-fsheh-nga-prokuroria-13324" }