Agresori plagos 6 policë, tronditet sërish SHBA

Publikuar tek: bota, më 08:17 15-08-2019 Agresori plagos 6 policë, tronditet sërish SHBA

Një person është arrestuar pasi plagosi gjashtë policë gjatë një shkëmbim zjarri në Philadelphia të SHBA-ve.

 

Beteja me armë mes policisë dhe agresorit nisi rreth orës 16:30 me kohën lokale (20:30).

Oficerët ishin duke ekzekutuar një një urdhër kontrolli për drogë në një shtëpi në lagjen Nicetown-Tiago të Philadelphia kur agresori hapi zjarr, raporton BBC, transmeton Newsbomb.al.

I dyshuari është identifikuar si Maurice Hill, 36-vjeç.  Policisë iu deshën rreth 7 orë negocim që 36-vjeçari të dorëzohej, ndërsa mbajti peng për disa orë 2 oficerë policie.

_108319169_055849937-1.jpg

_108319265_055849967-2.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01028299331665
array(1) { ["section"]=> string(53) "agresori-plagos-6-police-tronditet-serish-shba-175387" }