Agron Duka largohet nga PR, zgjidhet kreu i PAA

Publikuar tek: politike, më 13:12 25-03-2016 Agron Duka largohet nga PR, zgjidhet kreu i PAA

Agron Duka largohet nga Partia Republikane për të marrë kreun e Partisë Agrare Ambientaliste.

Ka qenë Asambleja e PAA ajo që ka zgjedhur Dukën në krye të kësaj partie. Asambleja pranoi dorëheqjen e Lefter Xhuvelit dhe vendosi për Dukën me qëllim rritjen e elektoratit.

Duka është deputet i kuvendit të Shqipërisë dhe ka shërbyer si ministër i Bujqësisë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0087878704071045
array(1) { ["section"]=> string(52) "agron-duka-largohet-nga-pr-zgjidhet-kreu-i-paa-35982" }