Agron Llakaj e quajti banale rubrikën “Shihemi në gjyq”, reagon Eni Çobani

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 09:20 08-02-2018 Agron Llakaj e quajti banale rubrikën “Shihemi në gjyq”, reagon Eni Çobani

Agron Llakaj e qujati banale rubrikën “Shihemi në gjyq”, të Eni Çobanit tek “E diela shqiptare”. I ftuar në emisionin radiofonik “Chaud Patate’ ai e cilësoi rubrikën si më banale të emsionit.

“Në qoftëse ka një pjesë banale te Ardit Gjebrea është pikërsiht gjyqi i Eni Çobanit. Dhe si të tillë unë e kam marrë gjetje për të demaskuar këtë lloj gjyqi, pasi ajo mund të jetë avokate e së drejtës, por ajo është një banalitet. Dhe duke u nisur populli kështu si jemi ne, që i ka sytë te ekrani për punë dhe të ardhme, këtë do ta quaja banalitet, varfëri shpirtërore e njerëzve që nuk kuptojnë se çdo të thotë të ndërtosh të ardhmen”, ka thënë Llakaj.

Ndërsa pas kësaj ka reaguar juristja Eni Çobani.

“Të jesh i lirë është e drejtë themelore e çdo kujt që vjen në jetë, por të jetosh dhe të flasësh si njeri i lirë është virtyt dhe vlerë. Faleminderit Tv Klan për lirinë që më fal çdo ditë”, ka shkruar Eni, që kuptohet mirë se ky mesazh është në adresë të Llakajt. 

eni.PNG

zonja.jpg

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012776851654053
array(1) { ["section"]=> string(78) "agron-llakaj-e-quajti-banale-rubriken-shihemi-ne-gjyq-reagon-eni-cobani-109536" }