Ahmetaj i kthen përgjigje Vasilit dhe s’bie dakord vetëm për pagesat ‘’CASH’’ (LETRA)

Publikuar tek: politike, më 13:57 13-04-2016 Ahmetaj i kthen përgjigje Vasilit dhe s’bie dakord vetëm për pagesat ‘’CASH’’ (LETRA)

Ministri i Financave Arben Ahmetaj i kthen përgjigje kreut të Grupit Parlamentar të LSI-së Petrit Vasilit. Vasili I shkroi kryeministrit Edi Rama dhe Ahmetajt, ku u shprehu shqetësimet për bujqësinë.

Ahmetajt nuk ka rënë dakord vetëm për pagesat ‘’CASH’’, të cilat sipas tij tregojnë përpjekjen e qeverisë për luftën ndaj informalitetit.

Thelbi i letrës të Vasilit ka të bëjë me bujqësinë.

“Asnjë reagim për shqetesimet e ngritura më parë. Doganat 24 orë,shitjet me cash dhe problemet me Maqedoninë.Sezoni bujqësor kërkon zgjidhje urgjente. Çdo vonesë dëmton fermerët dhe grumbulluesit.’’, shkruan ndër të tjera Vasili.

letraahmetaj.jpg

 letraahmetaj2.jpg

{gallery}vasililetra{/gallery}

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0095510482788086
array(1) { ["section"]=> string(85) "ahmetaj-i-kthen-pergjigje-vasilit-dhe-s-bie-dakord-vetem-per-pagesat-cash-letra-37582" }