Ahmetaj: Në javën e dytë të majit do kemi lëvizje afër normales

Publikuar tek: aktualitet, më 21:50 09-04-2020 Ahmetaj: Në javën e dytë të majit do kemi lëvizje afër normales Një treg ushqimor në Shqipëri

Ministri i Rindërtimit Arben Ahmetaj parashikon se në javën e dytë të majit në vend do të rikthehet lëvizja “afër normalitetit”.

Megjithatë, Ahmehj shtoi në emisionin “Opinion” se kjo lëvizje do të shoqërohet me masa të rrepta sanitare si distanca, përdorimi i maskave dhe dorezave.

“Në javën e dytë të majit do të kemi lëvizje afër normales, por me masa ekstreme sanitare. Le të themi që do të funksionojë ndërmarrja me 2 apo 3 turne, por do të ketë masa të rrepta si distanca, maskat, dorezat”, u shpreh Ahmetaj.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0088708400726318
array(1) { ["section"]=> string(69) "ahmetaj-ne-javen-e-dyte-te-majit-do-kemi-levizje-afer-normales-202049" }