Ahmetaj në komision jep llogari për heqjen e ekskluzivitetit të kompanisë që ka aeroportin ‘’Nënë Tereza’’: Negociatat janë mbyllur me sukses

Publikuar tek: politike, më 12:33 03-02-2016 Ahmetaj në komision jep llogari për heqjen e ekskluzivitetit të kompanisë që ka aeroportin ‘’Nënë Tereza’’: Negociatat janë mbyllur me sukses

Ministri i Zhvillimit Ekonomik dhe Turizmit Arben Ahmetaj është thirrur sot në Komisionin e Ekonomisë në Kuvend për të dhënë llogari mbi heqjen e ekskluzivitetit të aeroportit ‘’Nënë Tereza’’, pas kontratës së të cilës u vendos që në Shqipëri të mos funksiononte asnjë aeroport tjetër.

“Keni dekl se do hiqet ekskluzivitet Ku kanë ngecur negociatat?’’, është pyetur nga deputetët në komision Ahmetaj.

Ministri ka deklaruar se janë mbyllur me sukses negociatat dhe se tashmë po priten oferta nga kompani të ndryshme për aeroportet lokale.

“Negociatat janë mbyllur me sukses. Dosja është dërguar te bordi i koncesionit. Presim oferta për realizimin e aeroporteve lokale’’, u komunikoi deputetëve Ahmetaj.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.006554126739502
array(1) { ["section"]=> string(142) "ahmetaj-ne-komision-jep-llogari-per-heqjen-e-ekskluzivitetit-te-kompanise-qe-ka-aeroportin-nene-tereza-negociatat-jane-mbyllur-me-sukses-31626" }