Ahmetaj: Rritja ekonomike me 3.2% tepër inkurajuese

Publikuar tek: ekonomi, më 18:02 08-10-2016 Ahmetaj: Rritja ekonomike me 3.2% tepër inkurajuese

Ministri Ahmetaj është shprehur tepër optimist për rritjen ekonomike , ku thotë se objektiv në vijim do jetë rritja vjetore prej 3.5%.  

“Tremujori i dytë konfirmoi sërish trendin e konsoliduar të rritjes ekonomike, mbështetur nga aktiviteti i shtuar ekonomik dhe konsumi.

3.2%, është një shifer inkurajuese, por edhe një fakt me shumë se objektivi ynë për një rritje vjetore në kufirin 3.4-3.5% në 2016, është tërësisht i mundur!”-u shpreh ministri i Financave, Arben Ahmetaj. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0094969272613525
array(1) { ["section"]=> string(55) "ahmetaj-rritja-ekonomike-me-3-2-teper-inkurajuese-55527" }