Ahmetaj: Rritja ekonomike pritet të jetë me shumë se 3.4%

Publikuar tek: ekonomi, më 11:48 18-07-2016 Ahmetaj: Rritja ekonomike pritet të jetë me shumë se 3.4%

Ministri i Financave, Arben Ahmetaj, në një deklaratë për median ka thënë se është shumë optimist përsa i përket situatës ekonomike në vend.

Ai paraqiti rezultatet e ecurisë ekonomike për 6 mujorin e parë të këtij viti duke thënë se ka patur një trend rritës të konsumit privat, por që disa sektorë nuk kanë patur rritje.

“Jam shumë optimist për situatën ekonomike në vend. Gjatë  6-mujorit të parë ka patur një trend rritës të  konsumit privat.

Ndërsa nuk ka njohur rritje industria nxjerrëse dhe bujqësia. Kjo e fundit për shkak të  vështirësive të peshkimit'-ka thënë Ahmetaj.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011874198913574
array(1) { ["section"]=> string(61) "ahmetaj-rritja-ekonomike-pritet-te-jete-me-shume-se-3-4-46966" }