Aida Shtino kërcënon mjekët në spitalet 'COVID': Turma e tërbuar nga zemërimi do ju vërsulet! Jo polici, por as ushtria...

Publikuar tek: aktualitet, më 18:01 13-08-2020 Aida Shtino kërcënon mjekët në spitalet 'COVID': Turma e tërbuar nga zemërimi do ju vërsulet! Jo polici, por as ushtria...

Gazetarja e njohur Aida Shtino reagon ashpër ndaj mjekëve dhe infermierëve që i shërbejnë pacientëve me koronavirus në spitale.

Nuk dihet nëse Shtinon e ka revoltuar ndonjë ndodhi personale, por ajo akuzon mjekët për moslejimin e telefonit te pacientët e prekur me Covid-19, në mënyrë që të komunikojnë me të afërmit jashtë.

Shtino i quan mjekët “të pashpirt” dhe thotë se kur t’iu “sulet turma e tërbuar nga zemërimi”, nuk do të ketë çfarë t’u bëjë as ushtria.

Reagimi i plotë i Shtinos:

A mundet tiu bej nje pyetje doktoreve tane te “çmuar” Perse nuk ju lejojne te semureve me covid qe jane te shtruar ne spital telefon..??????

Kush eshte arsyeja , qe nuk i lejojne te flasin me te afermit e tyre…?????? A jeni ne terezi ti Ministre Manastirliu dhe ti Kryetare e Komitetit Rakacolli me Pipero e kompani …..??????

A i keni trute ne koke, apo ju kane vaksinuar juve perpara, se qe te jeni kaq te pashpirt nuk ma priste mendja kurre…..

A do ta mbani dot turmen kur tiu versulen, sepse po ju ” zhduken” te afermit!!!!!!!!

A jeni ne dijeni se cfare jeni duke bere ??????????

A i keni trute ne koke ju doktoresha a keni femije e prinder ne shtepi ju ??????????

Kush eshte arsyeja qe nuk ju lini telefon kush??????

Nje gje po ju them mbajeni mend, se nuk do te arrini te permbani me turmen e terburar , qe do tiu versulen nga zemerimi , sepse po i ktheni ne kavie laburatori te afermit e tyre….dhe aty jo polici, po as ushtri nuk i ben dot zap….

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011096954345703
array(1) { ["section"]=> string(121) "aida-shtino-kercenon-mjeket-ne-spitalet-covid-turma-e-terbuar-nga-zemerimi-do-ju-versulet-jo-polici-por-as-ushtria-217040" }