Air France do shkurtojë 2,900 vende pune, protestuesit e inatosur shqyejnë menaxherin (Foto)

Publikuar tek: bota, më 15:36 05-10-2015 Air France do shkurtojë 2,900 vende pune, protestuesit e inatosur shqyejnë menaxherin (Foto)

Rreth 2 mijë punonjës të Air France janë ngritur në protestë pas konfirmimit se kompania ajrore do të shkurtojë 2,900 vende pune.

Viktimë e turmës së protestuesve ka rënë edhe menaxheri i kompanisë. Xavier Broseta u deturua t’ia mbathë pa këmishë pasi iu shqye nga protestuesit e inatosur. Mijëra punëtorë u mblodhën përballë zyrave qëndrore të kompanisë më parulla kundër shkurtimeve, ndërsa kreu i burimeve njerëzore, Xavier Broseta, i cili doli për t’i qetësuar, përfundoi me këmishë të grisur e duke tentuar të kapërcejë gardhin. Fatmirësisht ai mundi të shpëtojë pa dëmtime serioze falë ndërhyrjes së forcave të sigurisë.

Untitled11.jpg

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012157917022705
array(1) { ["section"]=> string(95) "air-france-do-shkurtoje-2-900-vende-pune-protestuesit-e-inatosur-shqyejne-menaxherin-foto-22389" }