Akademia DHI për një rezultat të shkëlqyer, kjo është METODA më e fundit e mbjelljes së flokëve

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 16:43 26-02-2018 Akademia DHI për një rezultat të shkëlqyer, kjo është METODA më e fundit e mbjelljes së flokëve

Spitali Amerikan në bashkëpunim me DHI Akademi ofrojnë tashmë edhe për shqipëtarët teknikën më të avancuar për mbjelljen e flokëve .

“Direct hair implantation” është sot për sot teknika e fundit e ofruar në të gjithë botën që siguron një rezultat natyral dhe me garnaci të përjetshme .

Kjo akademi në bashkëpunim me univeristetit e mjeksisë së Athinës po punojnë për një program gjithëpërfshirës që nga parandalimi i rënies së flokëve , trajtimin dhe ruajtjen afatgjatë të flokëve faktori psikologjik stresi etje që kanë lidhje me alopecinë (rënien e flokut )

Në lidhje me reduktimin e stresit oksidativ faktor ky që ndikon në rënien e flokut , akademia ofron një gamë të gjerë produktesh që e reduktojnë ndjeshëm këtë faktor. (në trajtë kremrash spy shampoo etje) .

Pse duhet të zgjedhim Dhi ? Avantazhet me metodat FUE dhe FUT

 • Kotrollohet nga kirurgu kendi thellësia dhe drejtimi i flokëve që do mbillen.
 • Nuk ka shpinë përpara implantimit (mbjlljes )
 • Pa shenja
 • Insturmentat e përdorur janë një pordorimshe?
 • Trajtime për mbjellje flokëve por edhe të mjekrës dhe trupit gjithashtu
 • Procedurë e mirënjohur dhe Brenda strandarteve ISO . CQS dhe akademisë Londinese të flokut .
 • E vetmja metodë e cila mësohet në Universitetet Europiane .

Eshtë një metodë inovative e mbjellies së flokut e cila kryhet nga doktorët e çertifikuar nga Akademia DHI. Kjo akademi ka 46 vjet experiencë dhe me 62 klinka në të gjithë botën .Procedura konsiston në marrjen e folikujve dhe mbjelljen DIREKT të tyre në zonën e nevojshme në të cilen ka rrallim ose rënie flokësh, është e sigurt si procedure, me rezultate natyrale, përdoret anestezi lokale dhe është totalisht pa dhimbje sepse shpimet janë me diametër 1 mm ose më të vogël se 1.

Eshtë e vetmja metodë që mund të kryhet edhe pa i shkurtuar flokët, pacienti kthehet në aktivitetin e përditshëm ditën e nesërme dhe është në gjendje perfekte . Kryhet vetëm nga doktorët specialist të trajnuar dhe çertifikuar pranë DHI Akademi . Rezultati shikohet menjëher pas 2 muajsh dhe me garanci të përjetshme , pra floku i mbjellë nuk bie me.

 

Metodë e thjeshtë pa dhimbje dhe me efikasitet maksimal

 1. Faza e ekstraksioni ose e marrjes së folikujve nga zona dhënëse merret një nga një me anë të ekstaktuesit qe ka një diameter më të vogël se 1 mm . Në këtë mënyrë folikujt nuk dëmtohen dhe mbajtja e tyre në një temperaturë të veçantë minimizon traumën dhe rrit efikasitetin e trajtimit .
 2. Faza e mbjelljes, folikujt vendosen në zonën e nevojshme me anë të një pajisje të veçantë ( implanter ) që eleminon traumën e skalpit dhe siguron efikasitetin e trajtimit. Vendosja (mjellja) e folikujve behet direct ne skalp , pa bere vrima paraprakisht ose prerje , pra behet direkt.
 3. Drjetimi dhe dendësisa e flokëve të rinj vendoset nga specialistet duke siguaruar një rezultat natyral dhe rritje jetëgjatësi 100 % .
 4. 24837688_1487312768004404_3125592232354818990_o.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.022597789764404
array(1) { ["section"]=> string(101) "akademia-dhi-per-nje-rezultat-te-shkelqyer-kjo-eshte-metoda-me-e-fundit-e-mbjelljes-se-flokeve-111536" }