AKIP kërkesë Prokurorisë, ministrisë së Financave dhe Mjedisit: Informacion për kontenieret e plehrave të mbetura në vendin tonë

Publikuar tek: aktualitet, më 10:26 03-03-2017 AKIP kërkesë Prokurorisë, ministrisë së Financave dhe Mjedisit: Informacion për kontenieret e plehrave të mbetura në vendin tonë

Aleanca Kunder Importit te Plehrave, (AKIP) ka dorëzuar sot në Prokurori, në Ministrinë e Financave dhe të Mjedisit kërkesën për informacion dhe nisjen e hetimeve për çështjen plehrave dhe 1.300 konteniereve të cilat dyshohet se kanë ardhur në vendin tonë.

Mësohet se AKIP nëpërmjetë kërkesës, kërkon informacion për mbetjet që kanë ardhur në Shqipëri.

A ka patur transit kontenieresh nga 2014-2016?

Cilat pika doganore janë përdorur për kalimin e tyre?

A ka info për kontenieret e mbetura në vendin tonë?

Çështja e plehrave sipas tyre është çështje me ndjeshmëri për qytetarët shqiptarë. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kërcënoi me jetë djalin e gruan, arrestohet edhe për armë pas kontrollit nga policia (EMRI + FOTO)
Mbetjet kimike nga Italia, Prokuroria e Durrësit nis verifikimet »
Article Logic
Execution time: 0.010981798171997
array(1) { ["section"]=> string(132) "akip-kerkese-prokurorise-ministrise-se-financave-dhe-mjedisit-informacion-per-kontenieret-e-plehrave-te-mbetura-ne-vendin-tone-70611" }