“Aksi i drogës Shqipëri-Pulia, tepër shqetësues”, thotë kreu i Anti-Mafias italiane

Publikuar tek: aktualitet, më 18:11 27-03-2017 “Aksi i drogës Shqipëri-Pulia, tepër shqetësues”, thotë kreu i Anti-Mafias italiane

“Është një fenomen tepër shqetësues”, kështu e quan trafikun e drogës nga Shqipëria drejt Italisë, prokurori kombëtar i anti-mafias dhe anti-terrorit Franco Roberti.

I pyetur nga gazetarët gjatë prezantimit të librit të tij në qytetin e Fasanos, Roberti foli në lidhje me rritjen e trafikut të drogës nga Shqipëria në Pulia.

“Së fundmi ne shkuam me prokurorët e Barit, Leçes dhe Catanzaros për t’u takuar me kolegët shqiptarë në Tiranë dhe për të nxitur një bashkëpunim më të ngushtë për nisjen e hetimeve në atë territor, sepse kemi parë që trafiku i drogës nga Shqipëria në Pulia dhe Kalabri është rritur ndjeshëm”, u shpreh Roberti.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Artan Hoxha ekspozon 'lojën e pisët' me përgjimet: Politikanë, klane, e biznesmenë të fuqishëm te hoteli në zemër të ish-Bllokut
Makina shpërthen në flakë brenda në servis, plagoset një person »
Article Logic
Execution time: 0.011757850646973
array(1) { ["section"]=> string(85) "aksi-i-droges-shqiperi-pulia-teper-shqetesues-thote-kreu-i-anti-mafias-italiane-73298" }