Aksident FATAL i dy trenave, vdesin në vend 15 persona

Publikuar tek: bota, më 08:32 12-11-2019 Aksident FATAL i dy trenave, vdesin në vend 15 persona Pamje nga aksidenti i dy trenave në Bangladesh

15 persona kanë humbur jetën ndërsa 58 të tjerë janë plagosur teksa dy trena janë përplasur në  rajonin e Brahmanbarias në lindje të Bangladeshit.

Megjithatë, autoritetet vendase i frikësohen faktit se numri i viktimave mund të rritet teksa ka ende persona të bllokuar brenda vagonëve.

Hetuesit kanë nisur të investigojnë mbi shkaqet e kësaj tragjedie.

Aksidentet me trena janë një fenomen i zakonshëm në Bangladesh pasi mungesa e sinjalistikës dhe infrastruktura e degraduar bëhen shkak për përplasjet fatale.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Dhuna ndaj myslimanëve Rohingya, Gambia padit Mianmarin për gjenocid
»
Article Logic
Execution time: 0.010550022125244
array(1) { ["section"]=> string(60) "aksident-fatal-i-dy-trenave-vdesin-ne-vend-15-persona-185568" }